آکادمی آموزش شنا اصفهان > آموزش شنا کودکان در اصفهان > کلاس شنا و مراقبت از کودکان | آکادمی آموزش شنا اصفهان

شنا کودکان، باید ها و نباید ها

آموزش شنا - شنا کودکان اصفهان - شنا نوزادان - انواع شنا کودکان | آکادمی آموزش شنا اصفهان

رابطه سن کودک و آغاز کردن ورزش شنا

کدام سن مناسب برای آموزش شنا به کودکان در اصفهان می باشد؟
بارها این موضوع را از همه شنیده ایم که نوزاد تازه متولد شده توانایی این را دارد که در آب دست و پا بزند و خود را روی آب شناور نگه دارد اما با پشت سر گذاشتن هفته ‌های اول تولد آرام آرام این توانایی از بین خواهد رفت. در این رابطه کارشناسان معتقدند بعد از شش ماهگی می‌توان نوازادان را با آب آشنا نمود و با همراهی والدین آموزش شنا به کودکان اصفهان را استارت زد. در سایر پژوهش های علمی دیگر نتایج حاصل شده نشان می‌دهد بهترین سن آموزش شنا به کودکان حدود سن چهار سالگی می باشد.
مهمترین نکته برای آموزش شنا به کودکان در اصفهان، حضور مستمر و دائمی والدین و البته مهمتر از آن عدم اعمال فشارهای جسمی یا روانی با هدف آموزش شنا به کودکان با سرعت زیاد است، چرا که همین استرس می‌تواند منتج به تنفر و دور شدن از شنا یا سایر ورزش‌ ها گردد.


آموزش شنا - شنا کودکان اصفهان - شنا دختران - شنا پسران - شنا نوزادان - انواع شنا کودکان | آکادمی آموزش شنا اصفهان

کلاس شنا و مراقبت کودکان

نحوه مراقبت از دلبندان تان در کلاس شنا کودکان
• هیچ‌گاه و به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی فرزندتان را تنها نگذارید: بنا به تحقیقات علمی، احتمال غرق شدگی کودکان حتی در دو اینچ (کمتر از شش سانتی‌متر) آب هم وجود دارد؛ ولیکن با نظارت والدین، اکثر حوادث غرق شدگی قابل‌پیشگیری است. نتیجتا هیچ‌گاه نوزادتان را بدون مراقبت در استخر رها ننمایید.
• از استخرهایی که از کلر فراوانی استفاده می‌کنند، پرهیز کنید: متخصصان می‌گویند اگر بوی کلر را از آب حس می‌کنید احتمالاً به معنای میزان زیاد کلر در آب است. وجود کلر اضافی در آب برای مجاری تنفسی و چشم‌های فرزندتان مشکلات فراوانی ایجاد می‌کند. آکادمی آموزش شنا اصفهان در طی برگزاری دوره های آموزش شنا در اصفهان، شرایط خاصی را در استخر فراهم آورده تا کمترین ضرر ممکنه در این زمینه به شنا آموزان وارد شود.
• حتما از وسایل الکترونیکی دوری‌کنید: از خطرات همیشگی و دائمی که در اطراف استخر وجود دارد مواردی مانند لوازم برقی که ممکن است کودکتان در معرض آن‌ها قرار بگیرد، آگاه باشید و احتزار ‌کنید.
• کار با کمک ‌های اولیه را فرا بگیرید: کمک‌های اولیه برای احیای شخص در حال خفگی را آموزش ببینید. می‌توانید این آموزش را از طریق خانه‌های بهداشت یا فرهنگسرا ها ببینید. اگر نجات‌غریقی در اطراف استخر است، مطمئن شوید که با این کمک‌ها آشنایی دارد.
_در یک نگاه می توانیم بگوییم هنگام بازی با آب و یا آموزش شنا به کودکان در اصفهان، دلبند شما نباید سرش را وارد آب کند و بهتر است سر کودک با آب تماس نداشته باشد، چون این امکان وجود دارد که ذرات شیمیایی، کلر یا آلودگی‌های احتمالی موجود در آب وارد دستگاه تنفسی و گوارشی کودک شوند و مشکلات متعددی را برای وی بیافرینند. همچنین، به این دلیل که کودکان شیرخوار نمی‌توانند ادرار و مدفوع خود را کنترل کنند حتما باید پوشک مخصوص شنا داشته باشند تا در صورتی که ادرار یا مدفوع کردند، آب آلوده نشود و سلامت خود و سایر کودکان به خطر نیفتد.

آموزش شنا - شنا کودکان اصفهان - شنا دختران  - شنا نوزادان - انواع شنا کودکان | آکادمی آموزش شنا اصفهان

آموزش شنا - شنا کودکان اصفهان - شنا دختران - شنا پسران - شنا نوزادان - انواع شنا کودکان | آکادمی آموزش شنا اصفهان
آموزش شنا - شنا کودکان اصفهان - شنا دختران - شنا پسران - شنا نوزادان - انواع شنا کودکان | آکادمی آموزش شنا اصفهان

راهکارهای آموزش شنا کودکان

راهکارهای اختصاصی آکادمی آموزش شنا اصفهان برای آموزش شنا به کودکان در اصفهان را می توان در این موارد به صورت خلاصه بیان کرد:
-دارا بودن یک برنامه دقیق و طراحی شده: آکادمی آموزش شنا اصفهان برای آموزش مقدماتی شنا در اصفهان، آموزش تکمیلی شنا در اصفهان، آموزش تخصصی شنا در اصفهان، آموزش شنا بزرگسالان اصفهان، آموزش عمومی شنا اصفهان، آموزش خصوصی شنا اصفهان و سایر کلاسهای شنا اصفهان که بر پا می دارد، در همان آغاز دوره و هنگام ثبت نام در کلاس های آموزش شنا اصفهان برنامه ریزی دقیق خود را برای تمامی مراجعین تشریح می کند تا بهترین نتیجه را حاصل نماید.
-زمان استاندارد برای کلاس شنا کودکان در اصفهان: مربیان آکادمی آموزش شنا اصفهان پس از بررسی های علمی و عملی فراوان به این نتیجه رسیدند که زمان کلاس آموزش عمومی شنا اصفهان برای کودکان باید به اندازه ای باشد که خستگی ایجاد نکند و کودک تحت آموزش شنا اصفهان را دلزده نکند. این زمان را می توان بین سی تا چهل و پنج دقیقه در نظر گرفت.
-انجام تمرینات شنا در اصفهان به صورت چرخشی: اگر یک تمرین به خصوص، در کلاس شنا کودکان اصفهان به صورت مکرر انجام پذیرد باعث یکنواختی در یادگیری و آموزش شنا در اصفهان می شود و کسالت بار خواهد شد. لذا می بایست تمرینات آموزش عمومی شنا اصفهان و همینطور تمرینات به صورت چرخشی اعمال گردد.
-توجه به علائق کودک تحت آموزش شنا در اصفهان: مربیان متخصص آکادمی آموزش شنا اصفهان تلاش می کنند تا با هماهنگی و همفکری و همصحبتی با کودک، جلسات تمرین آموزش شنا اصفهان را تنظیم کنند تا تمرینات برای وی با نشاط و پر تحرک به نظر آید.
-ترکیب آموزش شنا اصفهان با بازی: برای سرگرم شدن کودک و جذابیت هر چه بیشتر تمرینات و آموزش مقدماتی شنا در اصفهان، تمامی تمرینات به همراه بازی انجام می گیرد تا بهترین نتیجه به دست آید.


نکته پایانی

در انتهای این مقاله نگاهی کوتاه به استخر مناسب که شرایط لازم برای برگزاری کلاس شنا کودکان در اصفهان را دارا باشد اشاره می کنیم. یک استخر مطلوب می بایست این شرایط را درون خود داشته باشد تا بهترین آموزش شنا در اصفهان برای کودک دلبندتان ارائه شود: دارا بودن حوضچه مخصوص نوزادان و کودکان خردسالف تعویض مرتب آب استخر برای آموزش شنا اصفهان، سرپوشیده بودن استخر، داشتن دستگاه تهویه مناسب، استخر نه چندان عمیق باشد، حضور دائمی و مستمر یک یا دو نجات غریق.

شنا کودکان - آموزش شنا کودکان اصفهان - آموزش شنا اصفهان - کلاس آموزش شنا اصفهان | آکادمی آموزش شنا اصفهان

مقالات دیگر

تمامی حقوق این سایت متعلق به آکادمی شنا اصفهان می باشد