آکادمی آموزش شنا اصفهان > شنا در اصفهان > آموزش مقدماتی شنا اصفهان - آموزش تکمیلی شنا | آکادمی آموزش شنا اصفهان

آموزش مقدماتی شنا و آموزش تکمیلی شنا

آموزش مقدماتی شنا در اصفهان - آموزش تکمیلی شنا در اصفهان | آکادمی آموزش شنا اصفهان

آموزش مقدماتی شنا در اصفهان - آموزش تکمیلی شنا در اصفهان | آکادمی آموزش شنا اصفهان

اهمیت آموزش صحیح شنا

باتوجه به این نکته که ورزش شنا می تواند تاثیرات بسیار زیادی بر میزان سلامت روح و جسم هر فرد بگذارد و از این رو حتی در اسلام آموزش شنا به فرزندان توصیه شده است. معمولا ورزش های آبی مورد استقبال همگان قرار می گیرد و همه از اینکه در آب به ورزش و تفریح بپردازند لذت می برند. آموزش شنا برای افراد به دو صورت می تواند باشد، حالت اولیه زمانی هست که شما فقط برای رفع نیاز به آموزش شنا رو می آورید و حالت دوم زمانی است که شما از یادگیری شنا قصد دارید که شنا را به صورتی فرا بگیرید که این ورزش به حرفه ی شما تبدیل شود. زمانی که شما قصد دارید شنا حرفه ی شما باشد علاوه بر دوره آموزش مقدماتی شنا و دوره آموزش تکمیلی شنا باید کلاس های نجات غریق و مربیگری را نیز طی کنید. زمانی که شما تصمیم به آموزش مقدماتی شنا در اصفهان می گیرید باید توجه داشته باشید که برای شروع کردن شنا لازم است زیر نظر یک مربی مجرب و کار آزموده شروع به فعالیت نمایید تا دچار ترس از آب و اجرای ناصحیح حرکات دست و پا نگردید. فراموش نکنید اصلاح حرکات دست و پا که به اشتباه در شما نهادینه شود بسیار سخت تر از آموزش اصولی و مقدماتی می باشد.


آموزش تکمیلی شنا در اصفهان در آکادمی آموزش شنا اصفهان

بعد از گذراندن دوره آموزش مقدماتی شنا در اصفهان نوبت به آموزش تکمیلی شنا در اصفهان می رسد. در دوره آموزش تکمیلی در آکادمی آموزش شنا اصفهان یک شناگر با تکنیک ها و برنامه های آموزشی پیشرفته برای شرکت در مسابقات و دوره های قهرمانی آماده می گردد. زمانی که آموزش شنا از مبتدی تا پیشرفته مطرح می شود با ۴ رشته اصلی کرال سینه، کرال پشت، قورباغه، و پروانه رو به رو می شویم که اغلب هر کدام از این موارد در یک ترم ۱۲ جلسه ای در آکادمی آموزش شنا اصفهان آموزش داده می شود. لذا با توجه به متفاوت بودن افراد از لحاظ فیزیولوژی بدن، سن و میزان یادگیری، امکان افزایش ترم های آموزشی نیز وجود دارد. که این تصمیم بر عهده مربیان متخصص و حرفه ای آکادمی آموزش شنا اصفهان می باشد.
ممکن است که دوره های آموزشی برای اشخاصی که فوبیا (ترس از آب) دارند نسبت به افراد عادی نیز طولانی تر باشد که دلیل این ترس می تواند عوامل زیادی از قبیل:
- مشاهده غرق شدن فردی دیگر در آب
- تجربه غرق شدگی در دوران کودکی
- القای ترس توسط والدین به کودک
- بی تجربگی مربی در آموزش (پرتاب کردن فرد در آب و اجبار و تحمیل در یادگیری قبل از گذراندن مرحله آشنایی با آب) باشد.


آموزش مقدماتی شنا در اصفهان - آموزش تکمیلی شنا در اصفهان | آکادمی آموزش شنا اصفهان
آموزش مقدماتی شنا در اصفهان - آموزش تکمیلی شنا در اصفهان | آکادمی آموزش شنا اصفهان

برنامه آموزش مقدماتی و تکمیلی شنا

برنامه ی آموزش شنا در آکادمی آموزش شنا اصفهان شرح زیر می باشد:
ترم اول

مرحله اول آموزش شنا در آکادمی آموزش شنا اصفهان آشنایی با آب می باشد که شامل موارد زیر است:
- هواگیری، شناوری (floating): فلوت سینه و فلوت پشت، سرخوردن ها، برداشتن جسم خارجی از کف استخر، دوچرخه.
توجه داشته باشید که مرحله اول (آشنایی با آب) مهمترین مرحله یادگیری در آموزش شنا است. اگر فرد این مرحله را با موفقیت به پایان نرساند, طبیعتا نمی تواند وارد مرحله بعدی شود, به عنوان مثال فردی که نحوه صحیح هواگیری را بخوبی فرا نگرفته, مسلما نمی تواند شنای کرال سینه را به درستی انجام دهد و درصورت انجام حرکت، پس از طی کردن مسافتی کوتاه نفس نفس زده و دچار خستگی زودرس می شود. به این دلیل که شناگر هواگیری را بدرستی انجام نداده و اکسیژن کافی به تمامی قسمت های بدن او نمیرسد بنابراین بدن انرژی لازم و کافی را از دست داده و شناگر از ادامه شنا باز می ماند.

آموزش مقدماتی شنا در اصفهان - آموزش تکمیلی شنا در اصفهان | آکادمی آموزش شنا اصفهان

ادامه برنامه آموزشی شنا اصفهان

مرحله دوم آموزش شنا در آکادمی آموزش شنا اصفهان به صورت زیر می باشد:
فرد پس از گذراندن مرحله اول (آشنایی با آب) و انجام صحیح تمامی موارد بالا می تواند وارد مرحله دوم از آموزش شود. انتخاب رشته در این مرحله بسته به تشخیص خود مربی است که کدامیک از شناهای کرال سینه، کرال پشت و قورباغه را آموزش دهد. طبق استاندارد جهانی آموزش شنا به این ترتیب می باشد: کرال سینه، کرال پشت، قورباغه، پروانه.
اما نکته بسیار مهم این است که فیزیولوژی بدن و میزان یادگیری از فردی به فردی دیگر متفاوت است. ممکن است فردی از فرو بردن سر در آب وحشت داشته باشد و قادر نباشد در جلسات اول، هواگیری رو به درستی انجام دهد، پس به صلاحدید مربی باتجربه آموزش شنا در آکادمی آموزش شنا اصفهان این فرد می بایست ابتدا کرال پشت را آموزش ببیند و یا بلعکس.
بنابراین انتخاب رشته ای که فرد باید آموزش ببیند به عهده مربی متخصص و حرفه ای آکادمی آموزش شنا اصفهان است که معمولا و در اکثر مواقع مربی آموزش را با شنای کرال پشت آغاز می کند. در نظر داشته باشید در صورتی که فرد مرحله یا بهتر بگویم یک رشته شنا را، به عنوان مثال کرال پشت را کامل یاد نگیرد مربی نباید وارد مرحله دیگری از آموزش شنا شود و به یاد داشته باشید که یادگیری افراد متفاوت است ممکن است فردی در ۱۰ جلسه یک ساعته یک رشته شنا را کامل کند و فرد دیگر در ۵ جلسه یا به گونه های مختلف.


آموزش مقدماتی شنا در اصفهان - آموزش تکمیلی شنا در اصفهان | آکادمی آموزش شنا اصفهان

انتهای برنامه آموزش شنا اصفهان

ترم دوم
در این ترم مربی شنای کرال سینه را آموزش می دهد به این دلیل که نحوه زدن پای کرال سینه و کرال پشت خیلی شبیه به هم هستند و اغلب مربی پای کرال سینه را همراه با پای کرال پشت در ترم اول آموزش می دهد.
ترم سوم

در این مرحله مربی شنای قورباغه را آموزش خواهد داد و در کنار آموزش شنای قورباغه تمریناتی برای تقویت و هماهنگی دست و پای کرال سینه و کرال پشت را نیز به فرد می دهد.
ترم چهارم

در این مرحله مربی شنای پروانه را آموزش خواهد داد و با توجه به اینکه شنای پروانه از دیگر شنا ها سخت تر می باشد و نیاز به قدرت بدنی بالایی دارد در این ترم مربی تمرینات متعددی جهت تقویت و پیشرفت شنای پروانه به فرد می دهد.
توجه
: استارت و برگشت هر شنا همراه با همان شنا در ترم مربوطه آموزش داده می شود.
پس از گذراندن ۴ ترم و یادگیری ۴ رشته شنا، شناگر می تواند در کلاس های اصلاح تکنیک شرکت کرده که معمولا یک دوره ۱۰ الی ۱۲ جلسه ای می باشد.

مقالات دیگر

تمامی حقوق این سایت متعلق به آکادمی شنا اصفهان می باشد